تشکیل کمیته اضطرار آلودگی هوا در شهرداری اصفهان

به گزارش روابط عمومی معاونت حمل و نقل و ترافیک شهرداری اصفهان،دکتر نوروزی گفت: این هفته شهر دچار آلودگی زیادی بود از همین رو امروز کمیته اضطرار آلودگی هوا در شهرداری اصفهان ترتیب داده شد. هرچند کنترل آلودگی هوا بحث هر روزه ماست و دنبال غلبه بر این مشکل هستیم. موضوع تاب آوری در این جا هم همین است که بر این شرایط غلبه کنیم.

وی بیان کرد: تعطیلی مدارس اولین و تنها راه کنترل آلودگی نیست و فقط یک راه برای جلوگیری از آسیب دیدگی دانش آموزان است. هرچند شهرک های صنعتی، سازمان محیط زیست و همه باید به تکالیف قانونی عمل کنند تا شهر را از این معضل نجات دهیم.

شهردار اصفهان با بیان چندین توصیه بر توسعه ناوگان حمل و نقل عمومی تاکید کرد و گفت: سال گذشته، 50 اتوبوس نو خریداری و 50 اتوبوس بازسازی کردیم و 40 عدد دیگر هم به ناوگان اضافه می شود. همچنین قراردادی امضا کردیم تا 100 دستگاه اتوبوس دیگر را بازسازی کنیم.

وی ادامه داد: در همین راستا 200 میلیارد تومان برای خرید اتوبوس نو تخصیص دادیم اما به دلیل تحریم ها خرید سخت شده است. در همین زمینه 35 اتوبوس 18 متری برای بی آر تی و 20 اتوبوس 12 متری خریداری شده است و 20 اتوبوس گازسوز را مجددا به چرخه بازگرداندیم.

نوروزی تصریح کرد: در کنار این وسایل، مترو هم 100 هزار نفر را روزانه جابجا می کند و تا 150 هزار نفر هم ظرفیت دارد.

شهردار اصفهان بر بهبود کیفیت سوخت برای کاهش آلاینده ها اشاره کرد و افزود: راه حل مقابله با این مشکل، مشارکت همگانی در همه عرصه ها است. شهرداری اصفهان سال گذشته در همین خصوص، معاینه فنی را از خودروهای خود شروع کرد و به دستگاه های دیگر هم اعلام کردیم، امکانات هم برای این کار فراهم است. همچنین باید صنایع هم سیستم کنترل آلودگی داشته باشند و نصب فیلتراسیون هم امری جدی است.