سهم دقیق خودروها و صنعت در آلایندگی هوا مشخص شود

به گزارش روابط عمومی معاونت حمل و نقل و ترافیک شهرداری اصفهان،  به منظور تعامل و پاسخگویی مسائل ترافیکی در زندگی روزمره ذیل رویدادهای قصه آدم و هوا، تریبون تخصصی دانشجویان و دومین نشست علمی با حضور ریاست، اساتید و دانشجویان  دانشکده حمل و نقل دانشگاه صنعتی اصفهان و مدیران ترافیک شهر بعدازظهر دوشنبه نهم دی ماه در دانشگاه صنعتی اصفهان برگزار شد.

سامانه‌های هوشمند ثبت داده‌های حمل و نقل، عملکرد سیستم حمل و نقل همگانی شهر اصفهان، مشکلات ناشی از تحریم‌ها و تاثیر آنها بر بخش حمل و نقل، رفتار و فرهنگ ترافیکی رانندگان در اصفهان،  ایمنی استفاده کنندگان از شبکه معابر به ویژه عابران پیاده و مدیریت بحران سیستم حمل و نقل در رویدادهای طبیعی و انسان ساخت از جمله مباحث در دستور کار این نشست بود.

سید مهدی ابطحی، رئیس دانشگاه صنعتی اصفهان در ابتدای این نشست با بیان اینکه تعامل دو طرفه دانشگاه و شهرداری هم برای شهر و هم برای دانشگاه بسیار سودمند است، گفت: شهرداری اصفهان با تصمیم‌گیری مناسب و اقداماتی که انجام داده در کشور نمونه است البته دانشگاه صنعتی اصفهان نیز به لحاظ دستاوردهای مکتوب و فناورانه شاخص است.

وی افزود: پژوهشکده‌های درون دانشگاهی در حوزه‌های مختلف از جمله در بخش حمل و نقل در دانشگاه صنعتی ایجاد شده است که می‌تواند دستاوردهای علمی خود را با بیرون دانشگاه به اشتراک بگذارد، ایجاد پژوهشکده‌هایی که نقش بین رشته‌ای دارد نیز حائز اهمیت بوده و قابل مذاکره است.

رئیس دانشگاه صنعتی اصفهان تصریح کرد: پژوهشکده حمل و نقل به صورت درون دانشگاهی تعریف شده، اما این امکان وجود دارد که فناوری‌ها و دستاوردهای این پژوهشکده با بیرون از دانشگاه نیز به اشتراک گذاشته شود، به علاوه دانشکده حمل و نقل تعامل خوبی با سایر دانشکده‌ها داشته و پروژه‌های مشترکی در این راستا انجام شده که در کشور مطرح است.

وی افزود: از میان موضوعات شهرداری خروجی‌های بین المللی خوبی بدست آمده و تراز رفع مسئله در این حوزه بالا و کار کارشناسی دقیق است.

ابطحی با بیان اینکه تعدادی از مسئولان حال حاضر شهر از فارغ التحصیلان این دانشگاه بوده‌اند و برنامه‌های درسی و پایان ‌نامه‌های این دانشگاه براساس نیازهای شهرداری تدوین شده است، اظهار کرد: در حدود ۸۰ قرارداد از سال ۹۴ تا کنون بین دانشکده‌های حمل و نقل، عمران، صنایع و مکانیک با شهرداری منعقد شده که معمولا نتایج بسیار خوبی داشته است.

وی ادامه داد: شرکت‌های شهرداری نیز تعامل خوبی با دانشگاه داشته‌اند و کیفیت اقدامات انجام شده در اصفهان بالا است، اما یکی از ضعف‌های این شهر خود اتکایی به لحاظ منابع و گفت و گوی زیاد پیرامون اقدامات لازم الاجرا است که موجب شده آغاز کار با تاخیر مواجه شود.

رئیس دانشگاه صنعتی اصفهان عنوان کرد: باتوجه به ضعف‌هایی نیز که در این راستا وجود دارد بهتر است در این نشست‌ها بر روی آن متمرکز شویم البته جلسات اتاق‌های فکر نیز به شرطی مطلوب است که قابلیت اجرایی داشته باشد.

رئیس دانشگاه صنعتی اصفهان تاکید کرد:  احداث ۱۵ کارخانه، ۴۵ شرکت و بیشتر از ۳۰ واحد فناور از جمله دستاوردهای فناورانه دانشگاه صنعتی است و در صورتی که حوزه صنعت علاقه مند به همکاری باشد، آماده آغاز فرآیند ایجاد یک فناوری و انتقال آن به صنعت هستیم.